Меню
Україна, м. Кропивницький, вул. Олега Паршутіна, 24 а
Понеділок 08:30-17:00
Вівторок 08:30-17:00
Середа 08:30-17:00
Четвер 08:30-17:00
П'ятниця 08:30-17:00
Субота Вихідний
Неділя Вихідний
Час роботи магазину:
  • Понеділок 08:30-17:00
  • Вівторок 08:30-17:00
  • Середа 08:30-17:00
  • Четвер 08:30-17:00
  • П'ятниця 08:30-17:00
  • Субота Вихідний
  • Неділя Вихідний

Насіння ранньої кукурудзи

Насіння кукурудзи ДН Зоряна
0
1 900грн./мішок
Насіння кукурудзи ДН Пивиха
0
1 600грн./мішок
Насіння кукурудзи Унія
0
1 950грн./мішок
Насіння ранньої кукурудзи

Ранньою кукурудзою згідно з класифікацією ФАО вважаються сорти і гібриди з показником 100-109 - ранньостиглі (вегетація - 90-105 днів) і ФАО 200-299 середньорання (період вегетації - 105-115 днів). Експерти та досвідчені агрономи роблять ставку саме на цей посівний матеріал через низку переваг:

      короткий період вегетації. Урожай реально отримати через 77-84 дні після посіву, а значить – і перші гроші в сезоні разом із соєю та пшеницею;

      можливість використовувати у регіонах з коротким літом. В Україні це Полісся та північні області;

      висока швидкість вологовіддачі. Чим менший показник ФАО, тим швидше рослина та зерно віддають вологу, що особливо важливо при здачі зерна.

Вибір насіння

Посівна одиниця ранньої кукурудзи підбирається за низкою критеріїв:

      виробник. Помилково вважати, що якісну генетику кукурудзи ранньої можуть запропонувати лише імпортні бренди. Вітчизняні насінницькі господарства можуть похвалитися різноманітністю сортів, генотипів ранньої культури;

      швидкість вологовіддачі зерна. Найбільш прийнятним діапазоном вологості зерна при збиранні є 25-20% вологи, або, кажучи інакше, вміст сухої речовини в зерні має становити 75-80%. Це дозволяє знизити витрати на післязбиральне доопрацювання зерна (сушіння);

      стійкість до посухи. Кукурудза рання — волого- і теплолюбна рослина. Особливо критичний дефіцит вологи за 2 тижні до цвітіння та 3 тижні після;

      стійкість до холоду Культура вкрай чутлива навіть до короткочасних понижень температури. Зерно проростає за температури 6 градусів. Якщо навіть протягом кількох годин температура знижується до нуля, то пагінець вимерзає незалежно від стадії вегетації;

      стійкість до захворювань. Насіння ранньої кукурудзи повинно мати хороший імунітет проти стеблових і кореневих гнилей, фузаріозів, сажки, гельмінтоспоріозної плямистості;

      потенціал урожайності. Показник безпосередньо залежить від технології вирощування культури, кліматичних особливостей регіону. Тому бажано при виборі ранньостиглої кукурудзи відвідати демонстраційні поля у вашому регіоні. Це допоможе максимально чітко розуміти, яку врожайність реально отримати у цій місцевості на певних видах ґрунту.

Виробники

Найпоширеніші виробники насіннєвого матеріалу ранньої кукурудзи:

      Рост Агро. Вітчизняний бренд завоював популярність на ринку гібридами ДН Зоряна (ФАО – 210) з потенціалом урожайності 13,4 т/га та ДН Пивиха (ФАО – 180), потенціал урожайності 13,6 т/га. Вони добре зарекомендували себе в екстремальних умовах, продемонструвавши стійкість до вилягання. Селекційні потужності розташовані у Глобиному Полтавської області. Якість посівного матеріалу, надійність виробника та максимальна адаптація до кліматичних умов України — ось переваги купівлі вітчизняного насіння;

      Маїс Дніпро ДМС Унія (ФАО 190). Позицію рекомендують для вирощування на сході, півночі країни. Цей гібрид має високу стійкість проти сажки, різних форм мікозів.

На нашому сайті можлива закупівля ранньої кукурудзи від вітчизняного виробника за приємними цінами. Поспішайте, кількість пропозицій обмежена.

Рекомендації щодо посіву

Кращими попередниками для ранньої кукурудзи в умовах Полісся, північних і східних регіонів є багаторічні кормові трави, бобові, картопля, ярі зернові. Не бажано сіяти культуру після проса, оскільки рослини мають спільного шкідника — кукурудзяного метелика.

У ранньої кукурудзи є свої особливості формування кореневої системи. Рослина нарощує до 7 ярусів коріння, коли пізні та середньопізні сорти від 7. Тому важливо максимально підготувати ґрунт для насичення повітрям, вологою.

Підготовка ґрунту починається з класичної оранки на глибину до 27 см. Навесні проводять раннє закриття вологи при фізіологічній готовності ґрунту + протиерозійну культивацію на глибину 14 см. Агрономи радять моніторити саме температуру ґрунту, а не орієнтуватися на календар. Переваги раннього посіву ранньої кукурудзи вагомі:

      активні періоди вегетації припадають на місяці, багаті на опади (червень-липень);

      чим раніше відбувається запилення, тим більше сонячної енергії отримає насіння;

      ранній посів = раннє цвітіння, яке не потрапляє на період посухи (кінець липня-серпень);

      ранній посів впливає на висоту рослини. Стебло не високе, як і висота кріплення качанів, підвищується стійкість до вилягання плантації;

      ранній посів = ранній збір у теплу, суху погоду. Це означає і мінімізацію витрат на післязбиральну обробку зерна.

На визрівання 1 т зерна з відповідною кількістю листостеблової маси кукурудза споживає з ґрунту та добрив у середньому 24-30 кг азоту, 10-12 кг фосфору та 25-30 кг калію. Тому для формування врожаю зерна на рівні 5,5-6,0 т/га вона виносить із ґрунту в середньому 132-180 кг азоту, 55-72 кг фосфору та близько 138-180 кг калію. Азотні добрива (амофоску, нітрофоску, нітрофас) вносять під весняну оранку.

Висівають культуру, коли ґрунт прогріється до +8 градусів з нормою висіву в зоні достатнього зволоження 80-90 тис. рослин/га, у зоні недостатнього зволоження – від 40-70 тис. рослин/га. Оптимальна глибина загортання насіння кукурудзи при сівбі на важких суглинистих ґрунтах становить 4-5 см, на легких суглинистих - 5-6, на чорноземних - 5-7, а на супіщаних - 6-8 см. При пересиханні верхнього шару глибину загортання насіння збільшують на 1-2 см.

Застосування ґрунтових і післясходових препаратів при вирощуванні ранньої кукурудзи дозволяє повністю відмовитися від механічних способів боротьби з бур'янами. При вирощуванні культури особливу небезпеку бур'яни несуть на стадії 2 листків, коли відбувається диференціація зачаточного пагону, і стадії 6-7 листків (закладка потенційної врожайності качанів).

Зі шкідників найчастіше доводиться боротися з кукурудзяним метеликом. У сприятливі роки шкідник може зменшити врожайність культури на 25%. Гусениці вражають стебла та основу качанів, роблячи рослини непридатними до механічного збору качанів. Використання системних інсектицидів дозволяє вирішити цю проблему.

Співпраця з компанією Grano

Де ж купити посівмат ранньої кукурудзи від виробника із сертифікатом якості за доступною ціною? В аграрному інтернет-магазині Grano. Тут представлені гібриди ранньої кукурудзи від українських селекційних центрів та найкращих світових брендів. Консультанти сайту допоможуть купити насіння ранньої кукурудзи за готівку, зорієнтують у технології. Для великих покупців готові запропонувати найкращу ціну за кг або тонну за системою лояльності. При співпраці з аграрним інтернет-магазином Grano наші клієнти першими дізнаються про новинки, акційні пропозиції чи знижки на позиції.

Посівний матеріал ранньої кукурудзи від аграрного інтернет-магазину Grano — запорука успішного сезону та прибутковості господарства.